Już od kilku lat MWSLiT organizuje otwarte wykłady i spotkania w firmach, skierowane przede wszystkim do społeczności akademickiej - studentów, kadry naukowej oraz absolwentów uczelni.

Cykliczne spotkania, prowadzone przez wybitnych specjalistów praktyków oraz naukowców z innych ośrodków badawczo - rozwojowych, mają na celu popularyzację tak rozwijającej się dziedziny nauczania jaką jest LOGISTYKA. Prezentacje wzbogacone są demonstracjami zjawisk logistycznych w firmach spedycyjno - transportowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych sprzętów multimedialnych, umożliwiających zaprezentowanie ciekawych animacji i materiałów filmowych. Wykłady otwarte prowadzane są zarówno w ramach zajęć dydaktycznych jak i międzynarodowych konferencji naukowych organizowanych przez MWSLiT. Prelekcje prowadzone są przez specjalistów z kraju i zagranicy w języku polskim oraz angielskim.

Przykładowe spotkania przeprowadzone z:

 

{slider title=Prof. Amr Maged Ragheb El-Helw|closed}

Wykład otwarty Internationalization at the AASTMT, którego prelegentem był Profesor Amr Maged Ragheb El-Helw - Dziekan do Spraw Porozumień i Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej z The Arab Academy for Science, Technology & Maritime Transport w Egipcie.

{slider title=Dr Nino Tchilaia|closed}

Wykład poprowadziła  profesor Nino Tchilaia z Batumi Navigation Teaching University - specjalizująca się w zarządzaniu logistycznym, zarządzaniu ryzykiem w łańcuchach dostaw oraz logistycznych łańcuchach dostaw, pełniąca na gruzińskiej uczelni funkcję specjalisty do spraw Monitorowania Jakości Kształcenia

{slider title=Kevin Ketels|closed}

Assistant Professor, Global Supply Chain Management, Mike Ilitch School of Business Wayne State University – Kealthcare Supply Chains in the US.

{slider title=Dr inż. Adam Koliński|closed}

Rektor Wyższej Szkoły Logistyki – „ Zarządzanie nowoczesną logistyką – trendy i wyzwania”

{slider title=dr Andrzej Kalisz|closed}

Dzięki wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego mieliśmy okazje gościć Pana dr Andrzeja Kalisza - Prezesa Związku Pracodawców Dolnego Śląska. Wystąpienie dotyczyło roli organizacji pracodawców w kreowaniu nowych miejsc pracy oraz działań w gospodarce rynkowej.
Poruszane w trakcie wystąpienia zagadnienia dotyczyły także roli pracodawców w okresie transformacji jak i gospodarki wolnorynkowej, co dla młodych słuchaczy, było nieoceniona lekcja historii.

{slider title=Patryk Wild|closed}

Patryk Wild, członek zarządu wrocławskiego MPK ds. Inwestycji i Rozwoju, przeprowadził wykład otwarty pt.: "Publiczny transport zbiorowy - logistyczna obsługa metropolii"

{slider title=Anna Wojtanowska, Maciej Stępień|closed}

Warsztaty przeprowadzone przez przedstawicieli firmy Elektrolux dla studentów w murach MWSLiT.

{slider title=dr Soroosh Saghiri|closed}

Cyklicznie mają miejsce wykłady gościnne doktora Soroosh Saghiri, PhD z Cranfield University dla studentów stacjonarnych oraz niestacjonarnych. Tematem ostatniego wystąpienia naszego gościa w marcu 2015 r. był wykład otwarty pt. „Value Chain Management: Obtaining Competitive Advantage" („Zarządzanie łańcuchem wartości: uzyskiwanie przewagi konkurencyjnej"), jak również zajęcia dla studentów logistyki „Design of processes and logistic systems – Projektowanie procesów logistycznych". Dr Sorosh Saghiri poruszył m.in. temat automatyzacji i utrzymania systemów magazynowych, systemów informacyjnych w łańcuchu dostaw, jak również wytłumaczył studentom, jaką rolę odgrywa infrastruktura personalna w procesach zachodzących w rzeczywistości.

{slider title=Sven Erichson|closed}

Sven Erichson z Unii izby Łaby/Odry w Magdeburgu był członkiem komitetu organizacyjnego oraz przedstawił swój wykład pt.: Ekonomiczne wykorzystanie rzeki Odry- szansa na integrację w Unii Europejskiej podczas drugiej sesji konferencji "Znaczenie rzek dla rozwoju miast metropolitarnych w XXI wieku", która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

{slider title=dr inż. Thierry Houé|closed}

Dr inż. Thierry Houé naukowiec i wykładowca z ICN Business School w Nancy specjalista z dziedziny zarządzania logistycznego oraz zarządzania projektami logistycznymi przeprowadził wykład pt.: "Logistics Project Management".

{slider title=dr inż. Renato Guimaraes|closed}

Absolwent Uniwersytetu Santa Catarina Federal w Brazylii. Pracownik naukowy ICN Business School Nancy we Francji oraz wykładowca MWSLiT we Wrocławiu.
Specjalista z dziedziny logistyki, zakupów, marketingu przemysłowego zarządzania operacjami oraz sieciami i łańcuchami dostaw. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu produkcją oraz sieciami i łańcuchami dostaw. Jego specjalizacją są symulacje w procesach logistycznych.

{slider title=prof. inż. Ladislav Šimák|closed}

Profesor, docent w dziedzinie transportu wojskowego oraz bezpieczeństwa obywatelskiego. Absolwent wyższej szkoły wojskowej w Żilinie. Na co dzień wykłada na Uniwersytecie w Żilinie. Autor licznych prac naukowych, opublikowanych podręczników dla szkół wyższych, monografii, artykułów w zagranicznych czasopismach naukowych oraz materiałów z konferencji naukowych z dziedziny zarządzania kryzysowego oraz zarządzania ryzykiem.

{slider title=dr Eberhard Blumel|closed}

Dr Blumel z Instytutu Fraunhofera wchodził w skład komitetu naukowego podczas konferencji Techniki Symulacyjne w Logistyce i Planowaniu Przestrzennym, która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

{slider title=Arkadiusz Kowalewski|closed}

Wizyta przedstawicieli Priority Freight wraz z prezentacją firmy dla studentów Uczelni w ramach Akademickich Spotkań z branżą.

{slider title=Joachim Olbricht|closed}

Dyrektor Urzędu Planowania Miasta Magdeburga. Przeprowadził wykład pt.: Prezentacja wyników Międzynarodowej Wystawy Przebudowy Miast 2010 w Magdeburgu podczas pierwszej sesji konferencji "Znaczenie rzek dla rozwoju miast metropolitarnych w XXI wieku", która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

{slider title=dr Karl-Heinz Daehre|closed}

Był od 2006 do 2011 Ministrem Rozwoju Regionalnego i Transportu od 2002 do 2006 r. i Ministrem Budownictwa i Transportu 1991/94 i Ministrem ds. planowania, Urbanistyki i Mieszkalnictwa Państwa Saksonii-Anhalt. Za udział w realizacji innowacyjnych koncepcji transportu kolejowego, w obszarach wiejskich, otrzymał w dniu 20 Listopada 2010 roku Niemiecką Nagrodę kolei w kategorii polityka, który jest przyznawany przez Deutsche Bahn klienta stowarzyszenia.

{slider title=Peter De Meyer|closed}

Peter De Meyer przeprowadził wykład pt.: Modernisation of the River Lys In Kortrijk and the Seine- Scheldt Project podczas pierwszej sesji konferencji "Znaczenie rzek dla rozwoju miast metropolitarnych w XXI wieku", która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu.

{slider title=prof. Timothy Butler|closed}

Wykładowca z Global Supply Chain Management School of Bussines Administration, Wayne State University (USA) wygłosił wykład otwarty Najwyższe standardy działania łańcucha dostaw przemysłu motoryzacyjnego (Top standards in Automotive Supply Chain).

{slider title=dr Ben Bvepfepfe|closed}

Dr Benjamin z firmy ABC Logistics Skills, (Wielka Brytania) ,  członek międzynarodowych instytucji takich jak FCILT oraz MCIPS przeprowadził wykład otwarty  Zarzadzanie ryzykiem łańcucha dostaw (Supply Chain Risk Management).

{slider title=dr Sofiene Dellagi|closed}

Wykładowca z Université de Lorraine we Francji, uczelni partnerskiej MWSLiT we Wrocławiu przedstawił  wykład otwarty Nowe zintegrowane strategie dotyczące inżynierii przemysłowej (New integrated maintenance strategies for industrial engineering).

{slider title=dra Hicham Gourgue|closed}

dra Hicham  poprowadził wykład gościnny zatytułowany Emisje zanieczyszczeń w transporcie drogowym i ich wpływ na jakość powietrza i zmiany klimatu.

{slider title=Afef Bougerry|closed}

Doktorantka na University of Lorraine wygłosiła wykład otwarty  Elective and non-elective surgeries scheduling.

{slider title=Vojtech Mynar|closed}

Zastępca Prezydenta Ostrawy. Wygłosił, podczas trzeciej sesji konferencji "Znaczenie rzek dla rozwoju miast metropolitarnych w XXI wieku", która odbyła się w Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu we Wrocławiu wystąpienie pt.: Wpływ żeglugi śródlądowej na rozwój kraju morawsko- śląskiego i miasta Ostrawy.

{slider title= dr inz. T. Popkowski|closed}

Wyjazd studyjny do centrum logistycznego Kuehne + Nagel - relacja opiekuna dydaktycznego dr inż. Tadeusza Popkowskiego

{slider title= dr inż. C. Kolanek|closed}

Eko-logistyka w praktyce

{slider title= dr inż. S. Kwaśniowski|closed}

Wizyta studentów w DB Schenker

{slider title= Rafał Małek, Marcin Szmit|closed}

Przedstawiciele znaczącej na rynku firmy Röhlig Suus Logistics S.A. zagościli w MWSLIT a także przeprowadzili warsztaty dla studentów.

{slider title=Jean-Pierre Mourot|closed}

Wykłady z zakresu "Purchasing Strategies"  oraz "Businessnegotiations: Buyers & Sellers"

{slider title= Prof. Volodymyr Kharchenko |closed}

Kolejny wykład otwarty pt. „Nawigacja i komunikacja w lotnictwie bezzałogowym" ("Navigation and communication in unmanned aviation").
Profesor Volodymyr Kharchenko jest Prorektorem ds. badań naukowych Narodowego Uniwersytetu Lotniczego w Kijowie na Ukrainie (National Aviation University NAU http://nau.edu.ua/en).

{slider title= Prof. Omer Baybars Tek|closed}

Wykłady z zakresu "Experimentaal marketing and logistics in the value era", "Interface of innovation trends in retailing and logistics" oraz "The relationship between marketing function and logistics"

{slider title= Prof. Michael Huth|closed}

Wykłady z zakresu "Supply Chain Management" oraz "Logistics Planning"

{slider title= Graham Inglis|closed}

Dyrektor DHL Supply Chain na terenie EMEA, wykłady dotyczące przyszłości logistyki

Prezentacja do pobrania

{slider title= Steve Agg|closed}

Prezes CILT UK, wykłady na temat działalności CILT na świecie

{/sliders}

 

Warto wiedzieć
Rekomendują nas
Studia Dualne

Studia dualne mają na celu zapewnienie studentom możliwości zarówno studiowania, jak i zdobywania doświadczenia w praktyce. Program studiów dualnych zakłada, że student odbywa praktykę lub staż przez dwa dni w tygodniu, a za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie, nie niższe niż wysokość czesnego. Podjęcie pracy zawodowej zgodnej z wybraną specjalnością jest możliwe już na II roku studiów. W trybie dualnym można studiować logistykę (studia licencjackie i studia inżynierskie) oraz transport (studia licencjackie).

 

Misją MWSLiT we Wrocławiu  jest kształcenie wysoko ocenionych przez przedsiębiorców specjalistów z logistyki (studia licencjackie, studia inżynierskie, studia magisterskie – 3 semestry), transportu (studia licencjackie), budownictwa (studia inżynierskie) i dziedzin pokrewnych, z uwzględnieniem najnowszych trendów rynkowych, z zachowaniem wysokich norm jakościowych oraz międzynarodowych standardów kształcenia.

Aktualności

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

ul. Sołtysowicka 19B,   51-168 Wrocław
 tel: (71) 324-68-42   email: uczelnia@msl.com.pl



RODO  

facebook     youtube     skype     skype