PRAKTYCZNA NAUKA ZAWODU – BRANŻA SPEDYCYJNO - LOGISTYCZNA
Uzyskano rekomendację MEiN dotyczącą kończącego się projektu, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 pt. Przygotowanie rozwiązań w zakresie angażowania pracodawców w organizację praktycznej nauki zawodu w branży nr 26 spedycyjno-logistycznej, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Instytucją pośredniczącą jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wydarzenie objął swoim patronatem Ośrodek Rozwoju Edukacji.
Celem projektu było dostosowanie systemu kształcenia do potrzeb rynku pracy, w tym przygotowanie rozwiązań w zakresie zaangażowania pracodawców w organizację praktycznej nauki zawodu poprzez opracowanie modelowych programów praktycznej nauki zawodu dla zawodów z branży spedycyjno-logistycznej oraz poprzez stworzenie ram jakości staży i praktyk.
Program pilotażowy wynika z analizy oczekiwanych zmian w szkolnictwie zawodowym, w tym przede wszystkim związanych z zastosowaniem praktycznej nauki zawodu z uwzględnieniem stażu uczniowskiego.
Poniżej znajdują się materiały do pobrania, stworzone w ramach projektu tj. Modelowy program praktycznej nauki zawodu oraz Ramy jakości staży i praktyk (technik spedytor, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali).
Zachęcamy do pobrania i skorzystania z materiałów oraz wypełnienia deklaracji chęci wykorzystania zaprezentowanych rozwiązań. Państwa uczestnictwo przyczyni się do ulepszania programów kształcenia w szkołach ponadpodstawowych.
Technik eksploatacji portów i terminali – program
Technik eksploatacji portów i terminali – ramy jakości praktyk i staży
Technik logistyk – ramy jakości praktyk i staży
Technik spedytor – ramy jakości praktyk i staży