KONFERENCJA NAUKOWA – INTERDYSCYPLINARNOŚĆ BEZPIECZEŃSTWA TEORIA-PRAKTYKA-EDUKACJA
29 - 30 października 2024 r. w Szklarskiej Porębie odbyła się II konferencja Interdyscyplinarność bezpieczeństwa teoria-praktyka-edukacja, która zgromadziła wielu przedstawicieli środowiska akademickiego oraz specjalistów z obszaru bezpieczeństwa.
W konferencji uczestniczyła dr Karolina Wnuk oraz studenci MWSLiT we Wrocławiu.
Celem konferencji była wymiana poglądów na temat roli NATO i EU w systemie bezpieczeństwa międzynarodowego, a także wywołanie dyskusji dotyczącej nowych technologii, które mogą realnie wpłynąć na jakość realizowanych zadań w ramach systemu bezpieczeństwa międzynarodowego.
Dr Karolina Wnuk poprowadziła panel dyskusyjny, podczas którego poruszono tematy związane ze sztuczną inteligencją, cyberbezpieczeństwem oraz komunikacją strategiczną, w której ekspertami byli przedstawiciele służb i instytucji państwowych, organizacji NATO STO w Paryżu oraz uczelni wyższych.
Jednym z prelegentów konferencji był student MWSLiT Paweł Hamerliński. Jego wystąpienie Znaczenia informacji w procesie ewakuacji terenów zalewowych na przykładzie Wrocławskiego Węzła Wodnego, zostało wyróżnione przez organizatorów. Paweł Hamerliński zajął I miejsce wśród wszystkich prelegentów z grupy studentów.
Konferencja Interdyscyplinarność bezpieczeństwa teoria-praktyka-edukacja miała charakter teoretyczno-praktyczny. Uczestnicy prócz panelów wykładowych oraz dyskusyjnych mieli również okazję wziąć udział w warsztatach praktycznych dotyczących sytuacji kryzysowych w górach ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji niebezpiecznych w strefach nadgranicznych.