INFORMACJE O PROJEKCIE
Zadanie: „Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość” ogłoszone Komunikatem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 20 stycznia 2021 r. o ustanowieniu przedsięwzięcia: „Wsparcie uczelni niepublicznych w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość”.
Wartość projektu wynosi: 109 999,50zł
Dofinansowanie: ze środków budżetu państwa - 100%.
Cel zadania: wsparcie procesu kształcenia na odległość w uczelniach niepublicznych.
Termin realizacji projektu do: 31-12-2021 r.
W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano następujące zadania do realizacji:
- Doposażenie sal dydaktycznych na potrzeby kształcenia zdalnego synchronicznego, które umożliwi nauczycielom akademickim prowadzenie tych zajęć z wykorzystaniem przestrzeni i sprzętu do bezpiecznej, szybkiej i bezawaryjnej transmisji danych.
- Doposażenie laboratorium wirtualnego na potrzeby prowadzenia zdalnych zajęć laboratoryjnych. Wdrożony zostanie pilotażowy program obejmujący organizację zajęć w wirtualnej rzeczywistości. Planowane rozwiązanie będzie ułatwiało realizację spotkań w tzw. „wirtualnych pokojach”. Tak zorganizowane zajęcia będą umożliwiały interakcje pomiędzy uczestnikami, lepsze zrozumienie tematu, możliwość poruszania się w wirtualnej rzeczywistości oraz zwiększenie aktywności studentów podczas zajęć.
- Stworzenie programu do zdalnej grywalizacji i egzaminowania studentów w celu umożliwienia tworzenia testów o różnorodnych możliwościach odpowiedzi. Dedykowane oprogramowanie będzie mogło być wykorzystywane podczas sesji egzaminacyjnej jak również do prowadzenia zajęć zdalnych, aby w maksymalny sposób zaangażować i zaktywizować studentów.
- Zakup sprzętu na potrzeby kształcenia zdalnego asynchronicznego wykorzystującego nagrywane materiały e-learningowe. Przygotowanie materiałów e-learning na wysokim poziomie wymaga zakupu niezbędnego profesjonalnego sprzętu, który będzie wykorzystany w całym procesie tworzenia, zarówno od strony, jak i technicznej (proces nagrywania, obróbki, montażu, bezpieczne przechowywanie materiałów e-learningowych).